Tags

,

Motywację powinien posiadać każdy z nas, jednak nie każdy z nas ma ochotę, by wydobywać jej głębie ze swej duszy. Niektórzy wolą dryfować w życiu jak liście na wietrze.

wystąpienia publiczne szkoleniaJest ona bardzo ważna niemalże w całym życiu. Dzięki niej osiągamy określone rezultaty, niejednokrotnie poprzez ciężką i długą pracę. Czy odpowiednie podejście psychologiczne do pracowników firm również może wpłynąć bezpośrednio na ich motywację do pracy?

Zdecydowanie tak. Motywacja była, jest i będzie jedną z najważniejszych cech, które powinien posiadać „człowiek sukcesu”. Dobrze zmotywowany pracownik potrafi przynieść wiele korzyści dla swojego pracodawcy. Co może wpłynąć na motywację pracowników? Czy dzięki odpowiedniemu podejściu pracodawca może wpłynąć na motywację pracowników?

Dla wielu Polaków główną motywacją są oczywiście zarobki. To dzięki nim staramy się pracować jak najdokładniej i jak najdłużej, aby zarobić jak najwięcej. To jednak nie jest jedyny aspekt, który nami kieruje. Pracownicy w firmach cenią sobie możliwość realizacji indywidualnych celów i potrzeb. Jeśli pracodawca pozwala by pracownik wniósł do firmy coś indywidualnego, wtedy taka osoba dostaje znacznie większą motywację do dalszej realizacji swoich zadań. Rzadko jednak spotyka się tego typu formy motywacji w firmach, ponieważ dla pracodawców liczy się głównie zysk, natomiast rynek pracy w dzisiejszych czasach jest na tyle duży, że w większości branż właściciel diemy może bez problemu znaleźć nowego pracownika.

Warto pamiętać jednak o tym, że ludzię dają więcej z siebie, gdy więcej dostaną. Dobrym sposobem na zwiększenie motywacji pracowników jest więc również inwestowanie w nich – na przykład poprzez profesjonalne szkolenia. Nie chodzi tu tylko o szkolenia tzw: twarde (zawierające konkretną wiedzę), ale też tzw: miękkie, czyli dotyczące takiej tematyki jak sprzedaż, wystąpienia publiczne szkolenia czy obsługa klienta. Dają one pracownikom bardziej wszechstronny rozwój, dzięki czemu czują oni, że zdobyte umiejętności przydadzą im się w wielu różnych sytuacjach życiowych. To bardzo dobry czynnik motywacyjny.

 

 

 

Advertisements