Tags

,

Stres to taki czynnik, który przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu każdego dnia. W polskich mediach co raz to częściej możemy zauważyć reklamy produktów, które według producenta pomagają w walce ze stresem.

stresTakich reklam jest niestety co raz więcej. Dlaczego niestety? Ano dlatego, że skoro takie produkty coraz to częściej oferowane są na naszym rynku, to oznacza to, że Polacy co raz to częściej zaczynają wpadać w wir codziennych zadań i pracy, przez co stres zaczyna sterować ich życiem.

Wystarczy pomyśleć ile razy w życiu, właśnie przez stres, straciliśmy możliwość na wykonanie czegoś, co mogło sprawić, że nasze życie stałoby się lepsze? Ile razy bylismy tak naładowani stresem, że trudno nam było w ogóle się zrelaksować? Stes bardzo obniża efektywność, trzeźwość myślenia i motywację. Osoby będące pod wpływem stresu są też mniej asertywne, popadając w agresję, albo zbyt łatwo ustępując innym.

Stres w pracy spowodowany jest najczęściej tym, że nie posiadamy odpowiednich warunków by spokojnie wykonywać swoje zadania. Zwykłe niedospanie jest również jednym z głównych powodów narastania stresu. Stres jest czymś, co trudno wyeliminować z naszego życia, dlatego też musimy świadomie nad tym pracować. Pomóc mogą techniki relaksacyjne, a nawet zwyczajne spacery wśród zieleni.

Ze stresem w pracy warto walczyć w taki sposób, że planujemy już z góry wszystkie nasze obowiązki, aby wyrobić się z powierzonymi zadaniami. Stres najczęściej idzie w parze z ogólnym zdenerwowaniem i rozdrażnieniem. Połączenie tych dwóch zjawisk razem, powoduje bardzo wybuchową mieszankę, do której nie należy pod żadnym względem dopuścić. Odrabianie zaległości z pracy po nocach nie wpływa pozytywnie na nasz organizm. Po pierwsze nasze ciało jest osłabione z powodu niedospania, a po drugie, z tego samego powodu, pojawia się ryzyko, że stres dopadnie nas w najmniej oczekiwanym momencie.

 

 

 

Advertisements